Gerçek Siz

 

Başkalarıyla kendinizi kıyaslamayın. Siz, siz olduğunuz için özel, eşsiz ve güzelsiniz.

 

Kim ne yapmış ne yemiş, nereye gitmiş? Başka insanlar için soru sormayı ihmal etmiyorsunuz. Onların hayatlarını merak ederken, kendi hayatınızı, nereye doğru gittiğinizi hiç sorgulamıyor, fark etmiyorsunuz. Öyle bir zaman geliyor ki, başkalarının hayatlarına duyduğunuz hayranlık, imrenme kendi hayatınızı değersizleştiriyor. İstediğiniz hayatı yaratamama, kendi gücünüzü elinize almamayı sağlıyorsunuz. Kendi tercihleriniz sonucu, hayatınızda istemediğiniz ve ruhunuza hitap etmeyen ne varsa yapıyorsunuz. Kendinin farkında olan insanlar, kendini aramaya koyulanlar, hayatlarını yavaşça değiştirmeye başlarken, siz seyirci olmaya devam mı edeceksiniz? Onların arkalarından dedikodu yaparken, aslında gönderdiğiniz bu negatif enerjinin size geri döneceğini bilseydiniz, kendinize bu değersizliği yaşatır mıydınız?

 

Hiç kimse bir başkası olamaz. Ancak sahte bir kimliğe bürünüp, kendine ait olmayan bir yaşamı yaratabilir. Mutlu olabilir mi? Ruhunun sevinci olmadan başkalarına ilham olabilir mi? Ya da doyasıya, korkusuzca ışıldayabilir mi? Kalpten, dürüst bir şekilde bu soruların cevapları evet olarak yanıtlıyorsanız, o zaman filminizin seyircisi olmaya devam edebilirsiniz. Ama ‘Yok, ben artık filmimin baş rolünde oynamak istiyorum.’ diyorsanız, o zaman hoş geldiniz. Hayatınızda tüm olanların sorumluluğunu almaya geldiniz. Bilincinizi yükseltmek göreviniz. Kendi içsel yolcuğunuz size has olacaktır. Hiçbir zaman bir başkasının yaşadığı yol ile aynı olmayacaktır. Bazen yolunuzda size yardımcılar gelecektir ama görevleri bitince gidebilirler. En yakınınınız kendiniz, en uzağınız gene kendiniz. Kendi, kendinize olan bu yolda unutmayın. Bazen düşeceksiniz, bazen dimdik duracaksınız. Her ne yaşarsanız yaşayın, sizin rehberiniz kendiniz ve kendiniz olmaya başlarken, önceki haliniz sadece bir seyirci olacaktır.

 

Kendileri olmaya çalışan bu ruhları kutlayın, ortak olun sevinçlerine. Onları onurlandırmanız, kendinizi onurlandırmanızdır. İster seyirci olun ister başrol ama bilin ki özgür iradeniz ile yarattınız her yaşantınızı…

 

Sevgiyle, ışıkla…

DAMLA US

 

 

Bir Cevap Yazın

E-Posta adresini yayımlanmayacak. Zorunlu alanları * ile işaretlenmiştir

formu temizleYorumu gönder