Lotus Kalbi - Damla USLOTUS KALBİ

Bu kitabı yazacağımın bilgisini yıllar önce gittiğim bir eğitimde edinmiştim. O zamandan beri zaman zaman bu bilgi aklıma gelip acaba nasıl bir şey yazacağım diye meraklanırken meditatif halde olduğum anlarda kitapla ilgili bazı bilgiler gelir, unutmamak için bir kenara notlar alırdım. En derinlerimde yıllardır gizli gizli demlenen Lotus Kalbi ilk romanım, İzdüşüm’den sonra ikinci kitabımdır.

Lotus Kalbi, Mart 2020’de hayat bulmaya karar verince yazmaktan başka çarem yoktu. Çünkü yazmam bitene kadar kalemim hiç durmadı. Kırk gün boyunca gece gündüz demeden yazdığım bu romanı okurken bir yandan bana bu yolculukta eşlik edecek bir yandan da kendi yolculuğunuza çıkacaksınız.

Peki ya siz kalbinizde sizden gizlenenleri hiç merak etmediniz mi?

Aşkla…
Damla Us

Arka Kapak Yazısı

Bir terk edişle başlayan yolculukta insanın kendisine kavuşmasının romanı…

İnsanlığın, zihnin sınırlarını delip geçen hakikatlerin, yüz binlerce yıllık birikiminin mirasını almaya hazır bir ruhun ‘okyanusta bir damla, damlada bir okyanus’ haline gelmesinin eşsiz anlatımı…

Sevgilisinden ve işinden ayrılan genç ve güzel Lili, kalbinin sesini dinleyerek bu toprakların ve dünyanın bazı noktalarında bulur kendini.

Bunlar sıradan yolculuklar değildir, gizemli bir matruşkaya benzeyen ruhun bugünden kadim tarihe doğru açılması, iç içe geçen mucizevi keşiflerle özünü kaybetmeden yeniden biçimlenmesidir. Bu sadece keşfediş değil, aynı zamanda yeniden var ediştir…

Tarihte binlerce kere yeniden doğduğunu keşfeden Lili’ye bu yolculukta; önceki hayatları, benliğine işlemiş eski tanrılar, hayal kırıklıkları, affedişleri ve aşk eşlik eder.

Damla Us, ince ince dokuduğu romanıyla okurun düşle gerçeğin kesiştiği noktada beliren mucizelerini keşfetmesini sağlıyor.
Lotus Kalbi, “Ben hazırım” diyebilen her ruhu mucizeler yolculuğunun hem kaptanı hem kılavuzu yapıyor.

Dişil ve eril güç, affedemediklerimiz, tek başınalıktan birliğe uzanış ve kendini tamamlamaya dair unutulmaz bir roman…

YA KADİM SIRLAR SENİN YÜREĞİNE GÖMÜLÜYSE?

YazarEvi Özel Koleksiyonu olarak çıkan Lotus Kalbi’ni seçkin kitabevleri ve tüm online satış sitelerinde bulabilirsiniz.